Site Loader

Terapeutka” autorstwa B. A. Paris (https://www.taniaksiazka.pl/terapeutka-b-a-paris-p-1503514.html) będzie niewątpliwie kolejnym bestsellerem brytyjskiej autorki. Jest to nowość, bowiem książka została wydana przez wydawnictwo Albatros w kwietniu 2021 roku. Powieść jest doskonałym thrillerem psychologicznym, którego prawdziwy amator gatunku nie może przegapić.

Kilka słów o fabule

Terapeutka” trzyma w napięciu od pierwszych stron. Opowiada o parze, która wprowadza się do domu, który został dopiero co wyremontowany. Znajduje się na jednym z najpiękniejszych osiedli, które Alice i Leo widzieli. To było ich prawdziwe, wielkie i przede wszystkim wspólne marzenie, które właśnie spełniają i sami nie mogą uwierzyć w swoje szczęście. Ale rzeczywistość okazuje się nie być taka różowa, jak oboje to sobie wyobrażali. Kobieta poznaje sąsiadów, a wraz z nimi największe i niespodziewane tajemnice budynku, w którym zamieszkała wspólnie z Leo, a o których nie miała zielonego pojęcia. Dziwnym uczuciem dla Alice jest przywiązanie do Niny, która niegdyś zamieszkiwała nowy dom Alice i Leo. Nina była terapeutką, ale w jej życiu wydarzyło się wiele tragicznych sytuacji, które teraz rzutują na życie młodych i cały dom.

Obsesja Alice

Wszystko, czego Alice dowiedziała się o historii domu i o terapeutce Ninie sprawia, że nie może przestać myśleć o tym, co tak naprawdę się wydarzyło. Nie może uwierzyć, że jeden dom może kryć tyle tajemnic. Nie może uwierzyć w to, co przeżyła była mieszkanka. Historia domu i Niny staje się jej obsesją, prawdziwym natręctwem, które nie pozwala prowadzić normalnego życia. Dodatkowo fakt, że mało kto chce rozmawiać z nią na temat przeszłości, potęguje jej niepewność. Pozostali idealni mieszkańcy tego na pozór wspaniałego osiedla okazują się nie być takimi idealnymi. A całe osiedla spowite jest głęboko tajemnicą.

Kilka słów o autorce


B. A. Paris, a właściwie Bernadette MacDougall to znana brytyjska pisarka, która debiutowała pięć lat temu, w 2016 roku powieścią “Za zamkniętymi drzwiami”. Pierwsza ksiązka jest światowym bestsellerem. Była nominowana do otrzymania nagrody Goodreads Choice Awards w kategoriach: kryminały, thrillery, a także w kategorii debiut literacki. Kolejna jej książka pt. “Na skraju załamania” to drugi utwór, który nie zawiódł czytelników i stał się jedną z najlepiej sprzedających się książek. Prywatnie autorka jest mamą aż pięciu córek, a pisanie było jej skrywanym przez lata marzeniem, które postanowiła spełnić po tym, jak dziewczynki stały się samodzielne. I to w spektakularny sposób, na światową skalę.

 

Post Author: Alicja