Site Loader

Kwietniowa nowość wydawnictwa Albatros pt. Terapeutka ze sklepu internetowego taniaksiazka.pl wywołała wielkie poruszenie na polskim rynku wydawniczym. B.A. Paris wprowadza czytelników w tajemniczy świat niewielkiego zamkniętego osiedla.

Zmiana miejsca zamieszkania początkiem nowego życia

Dwoje młodych ludzi przeprowadza się na nowe kameralne, zamknięte osiedle, które wydaje się bardzo bezpieczne. To tutaj czas się zatrzymuje i można spokojnie odpocząć, nie martwiąc się o codzienne problemy. Kupują więc wymarzony dom, który jest dokładnie taki jaki chcieli. Ma swój urok, charakter i to “coś”, czego para szukała już od jakiegoś czasu. Główni bohaterowie, Alice i Leo, są pewni, że w nowym miejscu będą wiedli wspaniałe i szczęśliwe życie. Bo cóż innego pozostało po tym jak udało się im znaleźć takie cudeńko? Czy uda im się spełnić marzenia o zamieszkaniu w azylu? Jaka przeszkoda może stanąć na ich drodze do pełni szczęścia?

Napięcie, groza i historia


Terapeutka” to historia pełna napięcia i grozy. Fabuła owiana prawdziwą tajemnicą wciąga od samego początku. Okazuje się bowiem, że nowo kupiony, wymarzony dom był miejscem okrutnej zbrodni. Alice chce dowiedzieć się jak najwięcej o tym, co naprawdę wydarzyło się w jej otoczeniu. Ale mieszkańcy osiedla nie są chętni do rozmowy na ten temat. Kobieta zagłębia się w odkrywanie tajemnicy całą sobą. Odbija się to na jej związku z Leo. W pewnym momencie nawet w stosunku do niego traci zaufanie. Czy mógł wiedzieć o fakcie morderstwa i nic jej nie powiedział? B. A. Paris pisze w taki sposób, że każda czytelniczka poczuje dreszcz emocji na własnej skórze. Bardzo łatwo bowiem jest utożsamiać się z główną bohaterką. Czytelnik bez problemu dokonuje analizy konkretnych sytuacji i ma własne podejrzenia. Dochodzenie prowadzone przez Alice przybiera formę niemal psychotyczną. Kobieta nie może myśleć o niczym innym, co niektórych może nieco irytować. Aż do momentu, w którym na końcu książki dowiadujemy się dlaczego tak bardzo zależało jej na rozwikłaniu zagadki. To poszukiwanie prawdy było mocno podsycane przez prywatnego detektywa, od którego Alice dowiedziała się, że w jej domu doszło do tragicznego morderstwa Niny, która była terapeutką.

Samo zakończenie powieści jest nieoczekiwane. Czytelnik jest nim zaskoczony i zaintrygowany. Analizuje ponownie wszystkie wątki i dopiero wtedy wszystko zaczyna układać się w całość. B. A. Paris to prawdziwa specjalistka od tego typu tematyki, a czytelnicy kolejny raz nie będą zawiedzeni nowością wydawniczą autorki.

Post Author: Alicja