Site Loader

Jeśli marzysz o nowym, wspaniałym domu to uważaj, bo marzenia mogą się spełnić! Z taką właśnie sytuacją mają do czynienia Alice i Leo. Wprowadzając się do świeżo wyremontowanego, pięknego domu na zamkniętym osiedlu, są przekonani, że wygrali los na loterii. Prawda jest jednak zgoła inna, o czym za chwilę dane im będzie się przekonać. Przekraczając próg nowej rezydencji, będą musieli zmierzyć się z mroczną tajemnicą, która na zawsze odmieni ich życie. Terapeutka, najnowsza książka, napisana przez znaną, brytyjską mistrzynię thrillerów B. A. Paris, pokaże  jak wygląda świat, w którym spokój i życiowa stabilizacja przestały istnieć, a tajemnica, osaczająca i dławiącą jak sycylijska garota, prowadzi zwykłych ludzi ku morderczej konfrontacji z przyczajonym złem.

Pozory mylą

Na pewno w przypadku Alice i Leo. Ich wymarzony dom dosyć szybko traci status “sweet home”. Morderstwo, jakiego w nim dokonano, kładzie się cieniem na spokoju  lokatorów. Jednocześnie to dopiero początek ich uwikłania w zło, z jakim związane jest to miejsce. Atmosfera zagęszcza się, gdy Alice wyrusza w osiedle i zaczyna zadawać pytania. Na światło dzienne zaczynają wychodzić sprawy, jakie niejeden z mieszkańców osiedla, z chęcią przyklepał by cmentarną łopatą. Wokół Alice i Leo rozsnuwa się gęsta pajęczyna złych emocji, które w końcu muszą zostać przekute na działania skierowane przeciw bohaterom

Terapeutka, która wiedziała

Wielu z ludzi potrzebuje terapii, więc osoba, która mogłaby się nią zajmować w środku zamkniętego osiedla, wydaje się całkiem niezłym pomysłem, oczywiście pod warunkiem, że ktoś jej nie zamorduje. Niestety, coś takiego przytrafiło się tytułowej terapeutce i to właśnie do jej domu wprowadza się dwoje, naszych bohaterów.

To, co dzieje się wokół nich oraz to, co nosi w sobie sama Alice, dopełniają suspensu i czynią obraz jeszcze bardziej mrocznym. Do całej intrygi autorka dodaje jeszcze parę mocnych uderzeń i komplikuje relację pomiędzy Leo, a Alice. Wszystko to przynosi efekt zbliżających się ścian, za którymi jest już tylko paranoja. B. A. Paris konsekwentnie buduje fabułę, tworząc z niej zadziwiający labirynt, z którego jej główne postacie, niczym szczury w plątaninie zadymionych korytarzy, usiłują znaleźć wyjście. Czy im to się uda? Z pewnością tak, ale jak bardzo okulawieni zostaną wychodząc z matni?.

B. A. Paris mistrzyni suspensu

Że tak jest, autorka udowodniła już w swoich poprzednich powieściach. Za zamkniętymi drzwiami, Na skraju załamania, czy Pozwól mi wrócić, to książki, które ugruntowały jej pozycję mistrzyni kryminału i thrillera. Mimo, że rozpoczynała przygodę z pisarstwem w dość późnym wieku, a może właśnie dlatego, jej książki są bardzo dojrzałe i przemyślane. Autorka umiejętnie wplata w nie napięcie i mistrzowsko prowadzi fabułę. Pozycje przez nią napisane to doskonały pomysł aby spędzić przy nich, wraz z lampką brandy i tabliczką czekolady, czas przeznaczony na dobrą lekturę.

 

Post Author: Alicja